سفارش تبلیغ
صبا ویژن

لینک دوستان
درخت دوستی
روستای شیرازآباد
گنابادسیتی
باشگاه جوانان روستای روچی
آشنایی با روش یادگیری خدماتی
روستای استاد
روستای وفس
روستای بیلند
روستای حاجی آباد
گنابادشناسی
اخبارگناباد
کانون فرهنگی نوغاب
باشگاه کشاورزان جوان خلیل آباد
روستای اسفرجان
روستای شاهکوه
روستای قرن آباد
روستای دماب
روستای مهموئی
سازمان مرکزی تعاون روستائی
ایران ترویج
روستای ملوند
روستای کریت
روستای‌ پاکدشت‌
روستای دستگرد بیرجند
روستای مرانک
پایگاه خبری گناباد
آباد باد گناباد
جامع ترین سایت روستاشناسی ایران
سایت مهدی زنگوئی
شهر برزک
روستای ازناوه
روستای کزج
روستای کلات گناباد
روستای سقی
روستای دشتیاری
بچه های روستا
خبرگزاری روستا
گالری عکس شهرستان
سایت اطلاع رسانی فرش ایران
کارپتور
روستای خان آباد
موسسه توسعه روستایی ایران
روستای جزین
روستای خیبری
روستای دلوئی
باشگاه کشاورزان جوان روستای بیمرغ
روستای بقمچ
روستای نیور
روستای بغداده
روستای هدک
روستای نجم آباد
روستای نجم آباد گناباد
باشگاه کشاورزان جوان اسجیل
دنیای مجازی
باشگاه کشاورزان جوان روستای کلیدر
دهیاری گیسور
روستای زیبد
باشگاه کشاورزان جوان روستای صدخرو
پایگاه اطلاع رسانی شورای روستای سقی
روستای برگو
پایگاه تصاویر روستای سنو
گناباد20
روستای نوق
وبگاه روستای کوشه

توسط واقف سنویی:وقف توزیع خرما در ماه مبارک رمضان در گناباد به ث

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گناباد از وقف یک فنجان آب قنات سنوبر برای توزیع خرما در یکی از مساجد روستای مذکور خبر داد.
رضا طالبیان افزود: محمد ایوبی فرزند علی به شماره شناسنامه 22 متولد سال1327 ساکن خیابان غفاری گناباد، یک فنجان آب ملکی از چشمه جاریه سنو و کیساب در مدار پانزده از طاقه حاج میرزا محمود حسینیان به پلاک 435 - اصلی بخش یک گناباد را وقف توزیع خرما کرد.

وی اظهار داشت: مورد مصرف این وقف که در ماه مبارک رمضان به ثبت رسیده است توزیع خرما برای افطارگشایی مومنان روزه‌دار بعد از نماز مغرب در ماه ضیافت الهی در یکی از مساجد روستا است.

طالبیان یادآور شد: کارشناسان ارزش ملکی یک فنجان آب از قنات روستای سنو را به ارزش یکصد میلیون ریال برآورد کردند.


» نظر

دعوت به همکاری منتخبین شورای اسلامی روستای سنو

در دنیای امروز توسعه همه جانبه جز با مشارکت آحاد مردم امکان پذیر نمی باشد. از این رو مشارکت همه همشهریان مقیم و غیر مقیم در توسعه و آبادانی روستا ضرورتی اجتناب ناپذیر است. شناخت مشکلات و کمبودها و نارسائیها و ارائه راه حل و پیشنهادات سازنده زمینه ساز عمران و آبادانی روستا در ابعاد مختلف بوده و ایجاد روستایی توسعه یافته مبتنی بر الگوی ایرانی – اسلامی پیشرفت که مطالبه مقام معظم رهبری نیز می باشد از همین مسیر میسر می باشد.

  بر همین اساس منتخبین شما در دوره چهارم شورای اسلامی بر اساس عهدی که با شما مردم بسته اند متعهد به استفاده از تمام ظرفیتهای فکری همشهریان در جهت حل مشکلات می باشند. از این رو از شما فرهیخته ارجمند تقاضا می شود تا نقطه نظرات خود را در تمام زمینه ها و مسائل موجود در روستا را به صورت شفاف و صریح بیان کنید. انتظار می رود با توجه به موارد ذیل نقطه نظرات خود را جهت اولویت بندی مسائل و مشکلات روستا و یافتن راه حل منطقی بیان نمائید.

·     مهمترین مشکلات حال حاضر روستا از دیدگاه شما در تمام زمینه ها(حداقل 10 مورد و حتی الامکان بر اساس اولویت)

·         پیشنهادات و راه حل ها در جهت حل مشکلات موجود

·     پیشنهاداتی که می تواند موجب بهبود عملکرد شورای اسلامی و دهیاری و ارتقا روستا در زمینه های اجتماعی ، عمرانی ، فرهنگی و ... گردد.

در پایان امید است با استفاده از رهنمودهای ارزشمند جنابعالی بتوانیم گامهای موثری در جهت تحقق روستای اسوه سنو به عنوان الگویی موفق از روستا در سطح کشور دست یابیم.

خواهشمند است حداکثر تا 15/6/1392 نسبت به ارائه موارد خواسته شده به شورای اسلامی به یکی از طرق ذیل اقدام فرمائید:

ارسال پستی به آدرس: گناباد – روستای سنو – شورای اسلامی روستا

ارسال اینترنتی به آدرس: mzolfaghari2009@yahoo.com

تحویل حضوری به منتخبین شورا و دهیار

فاکس به شماره 05337443710

 با تشکر

منتخبین شورای اسلامی روستای سنو


» نظر

لطفا کسی به بهانه روز خبرنگار لبخند نزند!

قانون آنلاین- ندا رضاحسینی: می‌گویند برای سنجه‌ قدرت فرهنگی یک کشور باید قدرت خبرنگار در آن جامعه را سنجید. باید دید آیا او می‌تواند پرسشگری باشد از مسئولان، بدون بیم و هراس؟ یا اطلاع‌رسانی آزاد داشته باشد، بدون نگرانی از تیغ سانسور؟

اصولا معیارِ آزادی بیان در کشورهای پیشرفته و تراز اول در زمینه سیاسی و فرهنگی را هم با همین قدرت پرسشگری خبرنگار می‌سنجند. اگر خبرنگار حق پرسش داشته باشد، یعنی مردم حق پرسش دارند و وقتی مردم این قدرت را داشته باشند، قطع به یقین آنچه با عنوان مردم‌سالاری از آن یاد می‌شود در آن جامعه جریان دارد.

خبرنگار می‌تواند و باید از مطالبات ضعیف‌ترین اقشار جامعه بنویسد زیرا آنان تریبونی برای رساندن صدای اعتراض خود در اختیار ندارند. او باید وجوه پنهانِ نابرابری‌های اجتماعی را آنچنان برجسته کند که مسئولان نتوانند آن را پنهان کنند یا روی آن سرپوش بگذارند. خبرنگار می‌تواند نقش یک آگاه کننده اجتماعی را داشته باشد، مستقیما مردم را مورد خطاب قرار دهد و آنها را از امور جاری اما مستور جامعه‌شان مطلع کند.

اما این که در طول سال یک روز را به نام خبرنگار قائل شویم و سیل همایش و تقدیر و نکوداشت راه بیندازیم برای کسی که در مقابل یک «صله» ناقابل به پوشش هر آنچه از او «خواسته شده» تن داده کاری عبث و پوچ است. خبرنگار واقعی، خبرنگار همه روزهاست و نیازی به این روز خاص ندارد تا برایش یادآوری شود که شأن و منزلت او در این سرای آن نیست که باید باشد و رسالتش چیز دیگری‌ست که آن قبول مسئولیت اجتماعی‌ست که او را در انعکاس واقعیت‌های جامعه جسورمی‌کند. رسالت اوست که مردم را از واقعیت‌های جامعه مطلع کند، ولو این کار به ضررش تمام شود؛ رسالتی که گاهی بدل می‌شود به تسامح با مسئولانی که قیمت بعضی خبرنگارنماها را خوب می‌دانند.

نقش او باید چنان بدیهی، پررنگ و بی‌بدیل باشد که نیازی به این روز در تقویم برایش احساس نشود؛ همه روزها برایش روز خبرنگار باشد، خبرنگاری که نتوان او را در این جرگه قرار داد، خبرنگاری که بارها نشان داده‌ از رسالت خود اندکی عقب نمی‌کشد.

من خبرنگار نیستم، چرا که از مردم ننوشته‌ام و حتی در آگاهی حداقلی آنها نیز نقشی نداشته‌ام. لطفا به بهانه روز خبرنگار برایم لبخند نزنید!


» نظر

اردوی یک روزه ورزشکاران ژیمناستیک (طرح اوقات فراغت)روستای سنو در

 با هماهنگیهای که سرکار خانم زمانزاده (مربی این دوره)با مسئول هیت ژیمناستیک شهرستان گناباد جناب اقای قاسم زاده انجام داده بود مقرر شده بود که یک روز سالن شهر بیدخت که یکی از مجهزترین سالنهای شهرستان گناباد میباشد در اختیار نو آموزان روستای سنوقرار گیرد تا این نوآموزان بتوانند از تمامی وسایل ورزشی مربوط به این رشته جهت آموزش استفاده کنند.

 تعداد26 نفر از دانش آموزان به همراه مربی وتعدادی از والدین در روز گذشته به سالن ورزشی بیدخت امدن در ابتدا بعد از خیر مقدم به این ورزشکاران توسط نایب رییس هیئت ژیمناستیک سرکار خانم احمدی ُ برای اشنایی بیشتر این نواموز یکی از ژیمناستیک کاران بیدختی ( محمد دهمرده ) به اجرای حرکات پرداخته و سپس به تمراینات خود روی وسایل ادامه دادند.

 درادامه این نو آموزان از موزه شهرستان گناباد بازدید کردند که همانگیهای لازم را جناب آقای نوروزی ریاست اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری شهرستان گناباد انجام دادند

 یاد اور میشویم که امسال به همت پایگاه های مقاومت بسیج،کانون فرهنگی هنری شهدا ،باشگاه کشاورزان سنوو دهیاری کلاسهای ژیمناستیک، شنا،فوتسال ،کامپیوتر،قران در محل پایگاه مقاومت شهید دستغیب،باشگاه کشاورزان وکلاسهای شنا وفوتسال در شهرستان گناباد برگزار میشود.

در پایان جا دارد از همکاری صمیمانه جناب آقای قاسم زاده مسئول هیئت ژیمناستیک شهرستان گناباد وهیئت ژیمناستیک شهر بیدخت بخاطر همکاری و مساعدتی که با نو آموزان روستای سنو داشتند کمال تشکر وقدردانی رابه عمل آوریم          


» نظر

راهپیمایی روز قدس در شهرستان گناباد

تعدادی از اهالی روستای سنو هم همراه دیگر مردم شهرستان در راهپیمایی باشکوه روز قدس شرکت نمودند.در این مراسم که از ساعت 10 صبح شروع شد مردم مسیر میدان آزادگان گناباد تا محل مصلی نماز جمعه را با شعار مرگ برگ آمریکا و مرگ بر اسرائیل را طی نمودند سپس نماز جمعه را به امامت امام جمعه گناباد اقامه نمودند


» نظر

مراسم شب قدر در روستای سنو

  به گزارش خبرنگار باشگاه کشاورزان جوان سنو با نزدیک شدن به شب های معنوی قدر دل شیعیان برای امامشان بیش تر می گیرد. همه خود را برای برگزاری مراسم پر فیض احیای شب قدر آماده کرده اند. قرار است برنامه های متنوعی همچون قرائت دعای جوشن کبیر، قرائت دعای ابوحمزه ثمانی، قرائت قرآن، سخنرانی، سینه زنی، مراسم قرآن بر سر گذاشتن و ... برگزار شود . انسان با روزه‌داری در این ماه روح و جسمش را مورد پالایش قرار می‌دهد و از خصیصه‌های این ماه می‌توان به تمرین صبر و بردباری در کنار تحمل گرسنگی و تشنگی اشاره کرد. در دل ماه رمضان که خود ماه ویژه‌ای است، خداوند شب‌های ویژه‌تری را که برابر با هزار و یک شب است قرار داده است که می توان آن را از موهب الهی دانست و خداوند در این شب‌ها به بنده‌های خود وعده بخشش و قبول توبه را داده است.  شب گذشته مراسم معنوی احیای شب قدر با حضور مشتاقان اهل بیت در محل مهدیه روستای سنو برگزار شدحجت الاسلام و المسلمین سیدان به سخنرانی در خصوص اهمیت احیاء شبهای قدر ، تاثیر آن در سرنوشت انسان بررسی ابعاد شخصیتی امام علی (ع) پرداختند  حجت الاسلام سیدان در گفتگو با خبرنگار ما به اهمیت شب های قدر مبنی بر اینکه در این شب ها مقدرات یک سال انسان رقم می خورد اشاره کرد و افزود: شب قدر یک فرصت است، فرصتی غیر قابل جبران و بسیار گران بها، پس بنابراین نباید آن را از دست بدهیم . وی افزود: در شب قدر مقدرات بندگان اعم از مرگ و زندگی و ولادت و زیارت و... تقدیر می‏شود و این ها همگی با حفظ علل و شرایط آن ها و عدم وجود موانع است و اختیار خود انسان یکی از علل و شرایط به شمار می ‏آید و به همین دلیل است که سفارش شده آن شب مخصوص را به شب زنده داری و عبادت و دعا سپری کنید تا این عمل در آن شب خاص که از هزار شب برتر است شرایط نزول فیض الاهی را فراهم آورد. . همچنین مداحان اهل بیت در رثای حضرت امیر المومنین (ع) نوحه سرایی کردند. در ادامه نیز مراسم قران بسر.دعای جوشن کبیر،وسایر ادعیه وارد بر این شب قرائت و برگزار شد 
» نظر

برد هر دو تیم روستا در مسابقات فوتسال جام رمضان کاخک

تیم دهیاری سنو که در هفته اول با قر عه استراحت روبرو شده بود در هفته دوم با تیم شهدای کاخک روبرو شد که با یک بازی هجومی توانست این تیم را بانتیجه 6برصفر شکست دهد.

 محمد نبی زاده دهیار روستای سنو که با حمایت ایشان تیم دهیاری وتیم شهید صادقیان سنو در این مسابقات شرکت کرده بود به خبرنگار ما گفت تیم دهیاری سنواز همان ابتدای نیمه اول بازی را در اختیار داشت و بازیکنان سریع خودرا پیداکردند و توانستند برنامه های کادر فنی رادر زمین به نحو احسن اجرا کنند و بازی منسجم و هماهنگی ارائه دهند که در نتیجه توانستند تیم شهدای کاخک در با نتیجه 6بر صفر شکست دهند.

 اما تیم شهید صادقیان که در بازی اول خود تیم شهدای زیبد را شکست داده بود در این هفته هم توانست برابر تیم کلات با نتیجه 3بر صفر به پیروزی برسد.

سعید قربانی مسئول تیم شهید صادقیان سنو در گفتگو با خبرنگار ما گفت با توجه به اینکه تیم شهید صادقیان سنو در سال 1391 تشکیل شده واین تیم در اولین سال حضورش توانست قهرمان اولین دوره مسابقات فوتسال لیگ برتر شهرستان گناباد شود مسئولین باشگاه تصمیم گرفتند جهت هماهنگی بیشتر بازیکنان برای لیگ 92 این تیم در مسابقات جام رمضان کاخک شرکت نماید که خوشبختانه توانستبم در دو هفته اول برابر تیمهای زیبد وکلات به برتری برسد .وی همچنین افزود باشگاه فرهنگی ورزشی شهید صادقیان سنو در رده های نونهالان،نوجوانان،جوانان و بزرگسالان داری تیم هست


» نظر

بزودی مرکز بهداشتی درمانی امام رضا(ع) روستای به بهره برداری میرس

رسد مرکز بهداشتی درمانیامام رضا (ع) سنو با همت خیرین و مساعدت دانشگاه علوم پزشکی گناباد ظرف مدت 14 ماه احداث گردیده و با پیگیری مجدانه مسئولین محترم دانشگاه و هیئت امناء مجوز ایجاد و فعالیت این مرکز از وزارت بهداشت اخذ گردیده که انشاءا.... در آینده نزدیک افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد


» نظر

برتری تیم فوتسال سنو برابر تیم زیبد

در ادامه مسابقات فوتسال جام رمضان دیشب تیم فوتسال شهید صادقیان سنودر اولین بازی خود به مصاف شهدای زیبد رفت و با ارایه یک بازی کاملا هجومی توانست تیم قدرتمند زیبد را شکست دهد . تا برای صعود به دور بعدی راه ساده تری را انتخاب کند .

 تیم شهید صادقیان در نیمه اول با دو گل پیش افتاد اما شهدای زیبد در اخرین دقایق نیمه اول توانست نتیجه را به تساوی بکشد تیم شهید صادقیان سنو که از این نتیجه راضی نبود در نیمه دوم دست به حملات گسترده ای زد وتوانست 4 بار دیگر دروازه شهدای زیبد را باز کرد تا یک نتیجه خوب رقم بخورد . اما شهدای زیبد به حملات خود ادامه داد و 2 باز دیگر توانست دروازه شهید صادقیان را باز کرد و نتیجه را 4بر6کند  وبازی با همین نتیجه به پایان رسید.تیم شهید صادقیان باید جمعه آینده ساعت 21:30دقیقه برابر شهدای کلات به میدان برود.

در ادامه این بازیها در گذوه ب تیم دهیاری سنو امشب باید برابر تیم شهدای کاخک به میدان برود . تیم دهیاری سنو در هفته اول با قرعه استراحت رو برو شده بود.که برای این تیم هم آرزوی موفقیت میکنیم


» نظر
بایگانی
پاییز84
زمستان 84
اردیبهشت85
خرداد85
تیر85
مرداد85
شهریور85
مهر85
آبان85
میراث فرهنگی وگردشگری سنو
زمستان 85
بهار86
تابستان 86
مهر86
آبان 86
آذر86
دی 86
بهمن86
فناوری اطلاعات روستاتی سنو
اسفند86
فروردین87
ارد یبهشت 87
خرداد87
خرداد 1387
تیر 1387
مرداد 1387
آبان 1387
آذر 1387
دی 1387
بهمن 1387
اسفند 1387
فروردین 1388
اردیبهشت 1388
خرداد 1388
تیر 1388
مرداد 1388
شهریور 1388
مهر 1388
آبان 1388
آذر 1388
دی 1388
بهمن 1388
اسفند 1388
فروردین 1389
فروردین 89
اردیبهشت 89
خرداد 89
تیر 89
مرداد 89
شهریور 89
مهر 89
آبان 89
آذر 89
بهمن 89
دی 89
اسفند 89
اردیبهشت 90
خرداد 90
تیر 90
مرداد 90
شهریور 90
مهر 90
آبان 90
آذر 90
دی 90
بهمن 90
اسفند 90
فروردین 91
اردیبهشت 91
خرداد 91
تیر 91
مرداد 91
شهریور 91
مهر 91
آبان 91
آذر 91
دی 91
بهمن 91
اسفند 91
فروردین 92
اردیبهشت 92
خرداد 92
تیر 92
مرداد 92
شهریور 92
مهر 92
آبان 92
آذر 92
دی 92
بهمن 92
فروردین 93
اسفند 92
اردیبهشت 93
خرداد 93
تیر 93
شهریور 93
مهر 93
آبان 93
آذر 93
دی 93
بهمن 93
اسفند 93
فروردین 94
اردیبهشت 94
خرداد 94
تیر 94
مرداد 94
شهریور 94
مهر 94
آبان 94
آذر 94
دی 94
بهمن 94
فروردین 95
اردیبهشت 95
خرداد 95