سفارش تبلیغ
صبا ویژن

لینک دوستان
درخت دوستی
روستای شیرازآباد
گنابادسیتی
باشگاه جوانان روستای روچی
آشنایی با روش یادگیری خدماتی
روستای استاد
روستای وفس
روستای بیلند
روستای حاجی آباد
گنابادشناسی
اخبارگناباد
کانون فرهنگی نوغاب
باشگاه کشاورزان جوان خلیل آباد
روستای اسفرجان
روستای شاهکوه
روستای قرن آباد
روستای دماب
روستای مهموئی
سازمان مرکزی تعاون روستائی
ایران ترویج
روستای ملوند
روستای کریت
روستای‌ پاکدشت‌
روستای دستگرد بیرجند
روستای مرانک
پایگاه خبری گناباد
آباد باد گناباد
جامع ترین سایت روستاشناسی ایران
سایت مهدی زنگوئی
شهر برزک
روستای ازناوه
روستای کزج
روستای کلات گناباد
روستای سقی
روستای دشتیاری
بچه های روستا
خبرگزاری روستا
گالری عکس شهرستان
سایت اطلاع رسانی فرش ایران
کارپتور
روستای خان آباد
موسسه توسعه روستایی ایران
روستای جزین
روستای خیبری
روستای دلوئی
باشگاه کشاورزان جوان روستای بیمرغ
روستای بقمچ
روستای نیور
روستای بغداده
روستای هدک
روستای نجم آباد
روستای نجم آباد گناباد
باشگاه کشاورزان جوان اسجیل
دنیای مجازی
باشگاه کشاورزان جوان روستای کلیدر
دهیاری گیسور
روستای زیبد
باشگاه کشاورزان جوان روستای صدخرو
پایگاه اطلاع رسانی شورای روستای سقی
روستای برگو
پایگاه تصاویر روستای سنو
گناباد20
روستای نوق
وبگاه روستای کوشه

بازدید مسئولان بهزیستی استان خراسان رضوی از روستای سنو

معاون پیشگیری سازمان بهزیستی استان خراسان رضوی با حضور در روستای سنو در جریان فعالیتهای صورت گرفته در این روستا قرار گرفت.

در این گردهمایی که جمعی از مسئولان  شهرستان وروستا حضور داشتند فعالیتهای گروه اجتماع محور پیشگیری از اعتیاد روستای سنو تشریح شد.

حاجی زاده در این دیداربا بیان اینکه مهمترین سرمایه یک جامعه توسعه یافته  نیروی انسانی می باشد گفت :می بایست دوباره تعلق داشتن انسانها به گروه واجتماع را  احیا کنیم  زیرا که به انسانها هویت می دهد وطرح اجتماع محور را در راستای همین اصل توصیف نمود .

در ابتدای این مراسم نیز گزارشی از فعالیتهای این گروه طی یکسال گذشته  توسط مهدی ذوالفقاری از اعضای گروه  ارائه گردید.


» نظر

بیکاری در مناطق روستایی با توسعه فرش دستباف حل خواهد شد

 تهران- خبرگزاری کشاورزی ایران
    
    رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: توسعه و توجه به فرش دستباف می‌تواند بخش عمده‌ای از مشکل بیکاری را در روستاها و شهرها مرتفع سازد.
        به گزارش خبرنگار ایانا از مرکز ملی فرش ایران، دکتر مرتضی فرجی افزود: بالا بردن کیفیت فرش دستباف ایرانی از ملزومات این هنر- صنعت در وضعیت کنونی بازار جهانی است.
        وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه برخلاف سایر بخشهای صنعتی و تولیدی در بخش فرش با کمترین سرمایه ممکن می‌توان اشتغالزایی به وجود آورد، به گونه‌ای که هم‌اکنون با سرمایه‌ای در حدود یک تا دو میلیون تومان می‌توان باعث اشتغال فعال یک یا دو نفر شد.

» نظر

همایش بلغور پزی در روستای سنو

جمعه 20اردیبهشت شاهد همایشی بی نظیر از مردم روستا در محل تنگل سنو بودیم .مردم از پیروجوان بزرگ وکوچک پیاده وسواره خود را به محل چشمه سنو رساندند تا مراسم سنتی بلغورپزی راکه سالها از قدمت آن می گذرد ،برگزار کنند.

همچون سالهای گذشته سنوییهای مقیم دیگر شهرها دراین روز خود را به زادگاهشان رسانده بودند تا در این همایش شرکت کنند،که این بیانگر عشق وعلاقه آنها به زادگاهشان است.

گفتنی است نماز ظهروعصر با حضور پرشکوه نمازگزاران در محل چشمه برگزار شد.

 

بلغورپزی

ادامه عکسها...

» نظر

اصلی ترین چالش عصر ما تبیین جایگاه جوانان در نظام برنامه ریزی وا

ناصر صاحبی امروز در بازدید از باشگاه کشاورزان روستای سنو در جمع اعضای این باشگاه گفت : اصلی ترین چالش عصر ما تبیین جایگاه جوانان در نظام برنامه ریزی واجرایی کشور است. وی گفت به نظر می رسد هیچ کس به اندازه خود جوانان  نمی توانند درست ترین و واقعی ترین دیدگاه را ارائه دهند .ادامه مطلب...

» نظر

نقدی بر یک مطلب

در پی درج مطلبی در خصوص مسجد امام خمینی (ره)روستای سنو نقدی از سوی یکی از خوانندگان وبلاگ ارسال شده است که در ادامه می آید:

با سلام به نظر من نویسنده این مطلب بدون هیچ گونه تحقیقی و فقط با قصد قبلی اقدام به نوشتن این نامه کرده وگرنه در مورد مطالبی که ایشان در نامه به آن اشاره کرده بارها آگهی های زیادی چاپ ودر سطح وسیعی پخش شده که برای مردم همه چیز در مورد این بنا وکارآیی آن توضیح داده شده است وایشان یا آن آگهی ها را نخوانده اند(که بعید میدانم)ویا آن را باور نکرده اند.علاوه بر این همه مردم به این مکان مجتمع یا مهدیه میگویند که فقط قرار است قسمتی ازبنای موجود که قبلا مسجد بوده به صورت نماز خانه ساخته شود وبقیه به نام مجتمع فرهنگی رفاهی امام خمینی(ره)است که نام آن برای رد مطالب نامه ایشان کافی است.

امیدوارم ایشان با مطالعه این آگهی ها وگزارش کار مجتمع به راه راست هدایت شوند.

توضیح مدیر وبلاگ:

ضمن تشکر از حساسیت دوست عزیزمان در خصوص این مطلب موارد زیر قابل ذکر است:

1- ایشان در بخشی از نقد خود عنوان نمودند که (...فقط با قصد قبلی اقدام به نوشتن این نامه کرده )ولی کاش بیان می نمودند که منظور کدام قصد است وآیا هرگونه نقد بر یک اقدام حتما نیت نادرست در پس آن می باشدو لزوما انتقاد کردن نشانه گمراهی نیست که به راه راست هدایت شوند.

2-  ایشان مخالفتی با ساخت این بنا ندارند مهمترین دغدغه ایشان این بوده است که چرا می بایست برای رسیدن به اهداف خود همیشه میراث تاریخی خود را قربانی نمائیم همانگونه که مسجد جامع روستا سالها قبل واکنون مسجد امام خمینی فدای توسعه روستا شده است اقداماتی که قطعا در حافظه تاریخ ثبت وضبط خواهد شد وروزی متولیان آن باید پاسخگو باشند.

3- صرف نظر از اهمیت ساخت این بنا که روزی می بایست ساخته می شد چرا هیچ دغدغه ای برای اشتغال جوانان روستا وجود ندارد مگر نه اینکه با سرمایه هایی که اهالی در اختیار دارند می بایست اقدامات اساسی برای اشتغال جوانان این روستا که هر روز شاهد مهاجرت  و ... آنان هستیم  برداشت مطمئنا  ثوابی کمتر از ساخت مسجد ومهدیه ندارد که اگر لازم شد روزی مصداق آن هم ارائه خواهد شد.

در پایان لازم است از همت وتلاش هیئت امنا مهدیه که این پروژه بزرگ را پیگیری می نمایند تقدیر وتشکر نمود.


» نظر

نمایندگی سایت اطلاع رسانی فرش ایران در سنو

                                              اولین نمایندگی روستایی سایت اطلاع رسانی فرش ایران در سنو گناباد افتتاح شد

کارپتور
    منطقه یکم - خراسان بزرگ
       

مهدی ذوالفقاری از جوانان  روستای سنو شهرستان گناباد طی حکمی از سوی عبدالله احراری، رئیس منطقه یکم خراسان بزرگ، به سمت نمایندگی روستای سنو منصوب شد. انتظار می رود با تعیین نماینده، از این پس شاهد انتشار اخبار و مطالب بیشتری از حوزه تحت پوشش این منطقه باشیم. با آرزوی توفیق برای همکار جدید سایت. متن این حکم به شرح زیر است:
    
          بنام خدا
     برادر گرامی جناب آقای مهدی ذوالفقاری
     با سلام و احترام؛
     نظر به هماهنگی بعمل آمده با مدیر سایت اطلاع رسانی فرش ایران و تایید کمیته برنامه ریزی راهبردی کارپتور، و با عنایت به سوابق شما، بدینوسیله جنابعالی را به سمت نماینده سایت در روستای سنو شهرستان گناباد منصوب می نمایم.
     امیدوارم با اقدامات موثر شما در آینده نزدیک جامعه فرش این روستا در نتیجه تلاش و مساعی شما، از پشتوانه بیشتری برای تولید کیفی و تجارتی موثر و موفق برخوردار گردند.
         

توفیق شما را از خداوند منان خواهانم.
     16/2/87
    عبدالله احراری

 


» نظر

شوراهای اسلامی بخش کاخک خواستار حمایت ویژه از روستائیان منطقه ش

سرمای بی سابقه زمستان سال گذشته وهمچنین کاهش نزولات آسمانی در سال زراعی  منطقه را با بحران جدی مواجه کرده است .در پی خشکسالی ویخبندان های شدید که  باعث نابودی کشاورزی ودامداری  در این منطقه شد شوراهای اسلامی بخش کاخک با ارسال نامه ای به رئیس جمهور خواستارتوجه بیشتر دولت به  خسارت دیدگان از حوادث غیر مترقبه در این روستاها شدند.

در این نامه که به امضای شوراهای  اسلامی  فودنجان ،نوده میرمحراب ، بیهود، موسیرز ،سنو ، گوهردشت ،زیبد ،رضویه ،شیرازآباد ،کلات ،سقی ،خانیک ،دیسفان ، پچک ،فخ ،مرغش ،استاد ،کبوتر کوه ،نجم آباد ،برجک ، مهاباد ،ایدو  رسیده است

 

خشکسالی

ادامه مطلب...

» نظر

نامه رسیده

چندی پیش مسجدامام خمینی که یک مسجد تاریخی ونماد تمدن کهن روستای سنو بودبه منظورساخت مجتمع فرهنگی تخریب شد.

همان طور که میدانیم این مسجد که یکی از مساجد تاریخی روستا بود تبدیل به مجتمع فرهنگی می شود تا مردم شریف روستا با سپردن جوانان خود به این مجتمع آنان را از تهاجمات فرهنگی دشمن بیمه کننده (با وجود چند مسجد و ... !!)

این مجتمع که با کمک های کلان مردم روستا ساخته می شود نشان دهنده ی علاقه ی وافر مردم روستا به مذهبشان و همچنین نگهداری جوانان خود از تهاجم فرهنگی دشمن است.ادامه مطلب...

» نظر

عکس هفته - برج حصارده

عکس هفته

پایگاه اطلاع رسانی باشگاه کشاورزان روستای سنو در نظر دارد تصاویر زیبایی از جاذبه های تاریخی ،طبیعت ،روستا و... با عنوان عکس هفته بر روی وبلاگ قرار دهد .شما می توانید عکسها ی خود را در زمینه های مختلف که مرتبط به روستا،عکسهای قدیمی ،دوران مدرسه، جبهه وشهدای روستاو.. می شود به آدرس   mzolfaghari2005@gmail.com  ارسال نمایید. عکسها بانام  خودتان به نمایش گذاشته  ودر ضمن به عکسهای برتر به رسم یادبود جوایزی اهدا خواهد شد.

 

برج حصارده

برج حصارده

عکس:مهدی ذوالفقاری - نوروز84


» نظر

تنها حمام عمومی روستای سنو تعطیل شد

سازمان بهینه سازی انرژی از چندین سال قبل حمامهای خورشیدی را در سطح روستاهای شهرستان گناباد آغاز نمود وتا کنون بیش از 40 دستگاه از این گونه حمامها را با هزینه های هنگفت نصب کرده است. اما اکنون برخی از این حمامها به دلایلی بدون استفاده رها شده اند وکسی هم پاسخگونیست!

دهیار روستای سنو از توابع بخش کاخک این شهرستان گفت: از مدت 2 سال قبل تنها حمام عمومی روستا که قبلا با سوخت مایع کار می کرد تبدیل به خورشیدی شد، اما اکنون حدود 9 ماه است که از کار افتاده واین در حالی است که برای راه اندازی سیستم سنتی ( سوخت مایع) آن سهمیه کافی سوخت در اختیار نداریم واین مشکلاتی را برای روستائیان به وجود آورده است.

ادامه مطلب...

» نظر
   1   2      >
بایگانی
پاییز84
زمستان 84
اردیبهشت85
خرداد85
تیر85
مرداد85
شهریور85
مهر85
آبان85
میراث فرهنگی وگردشگری سنو
زمستان 85
بهار86
تابستان 86
مهر86
آبان 86
آذر86
دی 86
بهمن86
فناوری اطلاعات روستاتی سنو
اسفند86
فروردین87
ارد یبهشت 87
خرداد87
خرداد 1387
تیر 1387
مرداد 1387
آبان 1387
آذر 1387
دی 1387
بهمن 1387
اسفند 1387
فروردین 1388
اردیبهشت 1388
خرداد 1388
تیر 1388
مرداد 1388
شهریور 1388
مهر 1388
آبان 1388
آذر 1388
دی 1388
بهمن 1388
اسفند 1388
فروردین 1389
فروردین 89
اردیبهشت 89
خرداد 89
تیر 89
مرداد 89
شهریور 89
مهر 89
آبان 89
آذر 89
بهمن 89
دی 89
اسفند 89
اردیبهشت 90
خرداد 90
تیر 90
مرداد 90
شهریور 90
مهر 90
آبان 90
آذر 90
دی 90
بهمن 90
اسفند 90
فروردین 91
اردیبهشت 91
خرداد 91
تیر 91
مرداد 91
شهریور 91
مهر 91
آبان 91
آذر 91
دی 91
بهمن 91
اسفند 91
فروردین 92
اردیبهشت 92
خرداد 92
تیر 92
مرداد 92
شهریور 92
مهر 92
آبان 92
آذر 92
دی 92
بهمن 92
فروردین 93
اسفند 92
اردیبهشت 93
خرداد 93
تیر 93
شهریور 93
مهر 93
آبان 93
آذر 93
دی 93
بهمن 93
اسفند 93
فروردین 94
اردیبهشت 94
خرداد 94
تیر 94
مرداد 94
شهریور 94
مهر 94
آبان 94
آذر 94
دی 94
بهمن 94
فروردین 95
اردیبهشت 95
خرداد 95