سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ

لینک دوستان
درخت دوستی
روستای شیرازآباد
گنابادسیتی
باشگاه جوانان روستای روچی
آشنایی با روش یادگیری خدماتی
روستای استاد
روستای وفس
روستای بیلند
روستای حاجی آباد
گنابادشناسی
اخبارگناباد
کانون فرهنگی نوغاب
باشگاه کشاورزان جوان خلیل آباد
روستای اسفرجان
روستای شاهکوه
روستای قرن آباد
روستای دماب
روستای مهموئی
سازمان مرکزی تعاون روستائی
ایران ترویج
روستای ملوند
روستای کریت
روستای‌ پاکدشت‌
روستای دستگرد بیرجند
روستای مرانک
پایگاه خبری گناباد
آباد باد گناباد
جامع ترین سایت روستاشناسی ایران
سایت مهدی زنگوئی
شهر برزک
روستای ازناوه
روستای کزج
روستای کلات گناباد
روستای سقی
روستای دشتیاری
بچه های روستا
خبرگزاری روستا
گالری عکس شهرستان
سایت اطلاع رسانی فرش ایران
کارپتور
روستای خان آباد
موسسه توسعه روستایی ایران
روستای جزین
روستای خیبری
روستای دلوئی
باشگاه کشاورزان جوان روستای بیمرغ
روستای بقمچ
روستای نیور
روستای بغداده
روستای هدک
روستای نجم آباد
روستای نجم آباد گناباد
باشگاه کشاورزان جوان اسجیل
دنیای مجازی
باشگاه کشاورزان جوان روستای کلیدر
دهیاری گیسور
روستای زیبد
باشگاه کشاورزان جوان روستای صدخرو
پایگاه اطلاع رسانی شورای روستای سقی
روستای برگو
پایگاه تصاویر روستای سنو
گناباد20
روستای نوق
وبگاه روستای کوشه

جشن کوثر رضوی (بلغور پزان )در روستای سنو برگزار شد

بار دیگر همایشی مردمی از انسانهای خونگرم روستای سنو و روستاهای مجاور در محل چشمه سنو برگزار شدتابه شکرانه آب پر برکت آن که به لطف خداوندوتوجه علی ابن موسی الرضا همه مردم از آن بهره مندند سفره ای نذری پهن کنند وبلغوری بپزند.

صبح جمعه مردم روستا آرام قرار نداشتند پیر وجوان وحتی کودکان با پای پیاده وتعدادی هم باوسایل نقلیه خود را به محل چشمه رساندندتا در این مراسم شرکت کنندبرخی از مردم از صبح زود برای پختن بلغور در محل چشمه حضور داشتند.

مراسم امسال نیز با شکوه خاصی در محل چشمه سنو برگزار گردید همچون سالهای گذشته سنوئیهای مقیم دیگر شهرها در این روز خود را به زادگاهشان رسانده بودند تا در این مراسم شرکت کنندکه این بیانگر عشق وعلاقه آنها به زادگاهشان است.

گفتنی است نماز ظهر وعصر با حضور پرشکوه نماز گزاران در محل برگزار گردید.

این مراسم هر سال  در اردیبهشت ماه باحضور باشکوه مردم برگزار می شود.

همه ساله در اوایل اودیبهشت ماه جنب جوش خاصی درروستا ی سنو ایجادمی شود و مردم کم کم خود رابرای برگزاری جشنی بزرگ که همه ساله در محل چشمه سنو به پاس شکرانه چشمه ای کم نظیر در حاشیه کویرکه مقاومت خود را در 15سال خشکسالی پیاپی اخیر نیز به اثبات رسانده آماده می کنند.

این جشن که یادگار چند صد ساله و آیین سنتی مذهبی اهالی روستای سنو می باشد رامی توان تنها همایش خود جوش ومردمی شهرستان گناباد نامید که ضمن داشتن بارسنتی مذهبی یک پیاده روی دسته جمعی است که در ایجاد روحیه نشاط وهمبستگی نقش مهمی را داردکه دریک روز صبح بهاری از اول صبح با پیاده روی دسته جمعی اهالی این روستا به محل مظهر چشمه سنو که عجیب ترین چشمه شهرستان گنابادمی باشد شروع می شود. وبا قربانی کردن چند گوسفند در محل مظهر چشمه به پخت بلغور که یکی از غذاهای سنتی روستای سنو می باشد می پردازند ونماز ظهر را به شکرانه این نعمت خدادای سالی یک بار در کنار چشمه روستای سنو برگزارمی کنند.امسال نیز مردم روستای سنوجمعه این هفته مورخه17/2/93 جشن را باشکوه تر از هرسال برگزار می نمایند


» نظر

فراخوانی بسیجیان پایگاه شهید دستغیب سنو

به گزارش  خبر نگارباشگاه کشاورزان جوان روستای سنو فراخوان گردان پایگاه محور حوزه امام سجاد (ع)کاخک ، با هدف ارتقاء دانش پدافندی ،تیراندازی لیزری و آشنایی با مباحث عقیدتی، روز پنچ شنبه  ساعت 16 الی 23  با حضور برادران  بسیجی روستای سنو و مسولین حوزه  مقاومت بسیج امام سحاد(ع) کاخک  برگزار شد

عباس مهاجرانی فرمانده پایگاه مقاومت شهید دستغیب سنو در گفتگو با خبرنگار ما

هدف از برگزاری چنین فراخوان را آمادگی و انسجام نیروهای بسیجی برای مقابله با جنگ نرم و تهدیدات دشمن دانست و خاطرنشان کرد: پی بردن به اصل حقیقت جنگ در دفاع مقدس در می یابیم که خواهران و برادران ما مظلومانه،اما در اوج اقتدار جلوی متجاوزان ایستادگی کردند و به پیروزی رسیدند.

وی،با تشریح و توجیه برنامه ها و اهداف گردان پابگاه محورافزود: برگزاری فراخوان گردانی در قالب برنامه هایی چون اقتصاد مقاومتی،آموزش تیراندازی،تأمین امنیت، تقویت بنیه ی بصیرتی و سیاسی برادران  می باشد.


» نظر

جشن بزرگ مبعث در روستای سنو

بمناسبت عید بزرگ مبعث مراسم جشنی روز پنچ شنبه 16/2/95 در محل حسینیه روستای سنو برگزار گردید

این مراسم که بعد از اقامه نماز مغرب و عشا همراه با اجرای برنامه های فرهنگی ،مسابقه ،دکلمه خوانی و مولودی خوانی برادر علی محتشمی فر برگزار شد

در پایان به غید قرعه به نامهای محمد،و خدیجه جوایزی اهدا گردید


» نظر

تقدیر فرمانده حوزه امام سجاد کاخک از نیروانسانی و پایگاه سنو

درجلسه سرگروه های صالحین(فروردین 95) جناب آقای پوررضا فرمانده محترم حوزه مقاومت امام سجاد(ع) کاخک از پایگاه مقاومت شهید دستغیب سنو به عنوان یکی از فعالترین پایگاهای این حوزه نام برد وهمچنین از نیروی انسانی پایگاه شهید دسغیب سنو جناب آقای اصغر صادقیان بخاطر جذب نیروی جدید تقدیر و تشکر نمود و آرزوی توفیق وسعادتمندی در تمام زندگی برای ایشان نمودند .

ما نیز نهایت تقدیر وتشکر خود را از برادر بسیجی اصغر صادقیان اعلام می داریم و آرزوی توفیق روز افزون در سایه ی عنایات حضرت ولی عصر (عج) و مقام معظم رهبری امام خامنه ای برای ایشان مسئلت داریم.

 

                                                            شورای پایگاه مقاومت شهید دستغیب سنو   

 


» نظر

دیدار دهیار و اعضای شورای اسلامی با معلمان

محمد نبی زاده دهیار روستا  به همراه اعضای شورای اسلامی این روستا با حضور در مدارس روستای سنو این روز بزرگ و ارزشمند را به معلمان این روستا تبریک گفتند.

به گزارش روابط عمومی دهیاری و شورای اسلامیسنو در حاشیه این دیدار مهدی ذوالفقاری  به نمایندگی از طرف اعضای شورای اسلامی روستا ضمن ارج نهادن  این روز گرامی و گرامیداشت سالروز شهادت شهید مطهری گفت :هفته معلم ، یاد آور خاطره ی استاد شهید ، معلم اندیشمند علامه مرتضی مطهری است .

ذوالفقاری  افزود : این روز بزرگ را به جهت بزرگی اندیشه و عظمت فکری این استاد به نام روز معلم انتخاب شده است ،معلم چراغ فروزنده سرزمین علم و فرهیختگی است و دانستن و شناختن را با گذشت و مهر آفرینی به جان های شیفته آموختن ارزانی میداردو بر لوح جان ها نقش دانش و بینش حک می کند و با قلم تعلیم، بردفتر سفید دل، سرمشق تربیت می دهد. زلال جاری در بوستان ادب وعرفان او، گل های شعور را بارور می کند. و چه زیبا گفته اند که به سان شمعی می سوزد و بشر را از تاریکی جهل و نادانی بیرون می آورد.

وی درپایان خاطر نشان کرد :  بعنوان  نماینده اعضای شورای اسلامی این روز ارزشمند را خدمت همه کسانی که در سنگر تعلیم و تربیت زحمت میکشند تبریک و تهنیت عرض نموده و برای این عزیزان بهترینها را از درگاه ایزد منان خواستارم.


» نظر

تبریک روز شورا

نهم اردیبهشت روز ملی شوراها  را به اعضای محترم شورای روستای سنو اقایان عجمی .زنگوی و ذوالفقاری که با وظیفه شناسی  در حل مشکلات روستا تلاش می نمایند و با امانت، کفایت، درایت و کیاست و حسن سلوک برای نیل به جامعه ی شهروند مدار خالصانه و عاشقانه کوشش می نمایند و در جهت بالندگی ، شکوفایی ، عمران و آبادانی قدم برمی دارند تبریک و تهنیت عرض می نمایم.


» نظر

نسخه جدید اپلیکیشن معرفی روستای سنو روانه بازار شد

نسخه جدید نرم افزار معرفی روستا با هدف معرفی هرچه بیشتر روستای سنو  و آشنایی مسافران و گردشگران با ظرفیت های تاریخی و گردشگری این روستا   نرم افزار اندروید "روستای تاریخی و توریستی سنو" طراحی و عرضه شده است.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی روستای سنو ، اپلیکیشن "روستای تاریخی و توریستی سنو " که نسخه پنچم آن هم اکنون عرضه شده است اطلاعات کاملی از ظرفیتهای فرهنگی، گردشگری و طبیعی روستا را ارائه می نماید.
در این برنامه اطلاعاتی همچون پیشینه تاریخی ، موقعیت جغرافیایی، جاذبه های گردشگری،  سوغات و صنایع دستی  همراه با تصاویر ارائه شده است.
با توجه به گسترش روز افزون استفاده از نرم افزارهای گردشگری به جای کتابچه و نقشه های کاغذی و محدودیت انتشار آن این امر می تواند تاثیر بسزایی در معرفی ظرفیتهای گردشگری روستا  داشته باشد.
 نسخه پنچم نرم افزار  اندروید روستای توریستی و تاریخی سنو  به سفارش شورای اسلامی و انجمن میراث فرهنگی روستای سنو طراحی و عرضه شده است با ظاهری زیبا در بازار قابل دریافت است.


» نظر

جلسه شواری اسلامی با حضور ریاست ابفای روستای شهرستان

جلسه شورای اسلامی با حضور ریاست ابفای گناباد در مورد مشکلات اب شرب روستای سنو برگزار گردید

در ابتدای این جلسه اعضای شورای اسلامی و دهیار روستا ضمن خوش آمد گوی و تشکر از حضور جناب اقای مهندس ابراهیمی گزارشی از وضیعت اب شرب روستا و فعالیتهای در دست اقدام و مشکلات مموجود ارایه و پیشنهادات و راهکارهای خود را ارایه نمودند

در ادامه این جلسه مهندس ابراهیمی ریاست آبفای روستای گناباد با بیان اینکه تعامل و همکاری با شوراهای اسلامی روستاها سرلوحه کار این اداره میباشد بیان نمود با تدابیر صورت گرفته در نوروز امسال ما شاهد کمبود یا قطعی اب در روستاهای شهرستان نبودیم

مهندس ابراهیمی با بیان اینکه روستای سنو با 708 اشتراک بیشترین انشعاب اب در روستاهای بخش کاخک را دارد

ایشان جهت توسعه شبکه اب شرب سطح روستا و سایر موارد با درخواستهای شورای اسلامی روستای سنو موافقت نمودند


» نظر

عملیات لوله گذاری گاز در روستای سنو

با عنایت به خداوند متعال و پیگیریهای مسئولان محترم ، لوله گذاری گاز روستا آغاز شد ، ضمن تقدیر و تشکر از کلیه عزیزانی که در راستای آبادانی روستای دورباش تلاش کرده و تا به امروز برای به نتیجه رسیدن پروژه گاز رسانی به روستا زحمات فراروان کشیده اند از جمله دهیارمحترم و شورای محترم روستا امید آن را داریم که به زودی شاهد جشن افتتاح این پروژه و خوشحالی پدران و مادران زحمتکش در روستای دورباش باشیم.

لازم به ذکر است کل معابر روستای سنو 7کیلومتر میباشد که حدود 40 روز حفاری آن بطول خواهد انجامید


» نظر

جشن میلاد حضرت علی(ع) در روستای سنو

مراسم جشن میلاد با سعادت مولی‌الموحدین حضرت‌علی(ع) و گرامیداشت روز پدربا حضور پرشور اهالی روستا در محل مهدیه  روستا برگزار گردید . این مراسم بعد از نماز مغرب و عشا و دعای کمیل با حضور حضرت حجه اسلام ناشر اسلام مدنی برگزار شد . ناشر اسلام مدنی به ذکر احادیثی در باب منزلت مولی‌الموحدین حضرت‌علی(ع) پرداختند


» نظر
   1   2      >
بایگانی
پاییز84
زمستان 84
اردیبهشت85
خرداد85
تیر85
مرداد85
شهریور85
مهر85
آبان85
میراث فرهنگی وگردشگری سنو
زمستان 85
بهار86
تابستان 86
مهر86
آبان 86
آذر86
دی 86
بهمن86
فناوری اطلاعات روستاتی سنو
اسفند86
فروردین87
ارد یبهشت 87
خرداد87
خرداد 1387
تیر 1387
مرداد 1387
آبان 1387
آذر 1387
دی 1387
بهمن 1387
اسفند 1387
فروردین 1388
اردیبهشت 1388
خرداد 1388
تیر 1388
مرداد 1388
شهریور 1388
مهر 1388
آبان 1388
آذر 1388
دی 1388
بهمن 1388
اسفند 1388
فروردین 1389
فروردین 89
اردیبهشت 89
خرداد 89
تیر 89
مرداد 89
شهریور 89
مهر 89
آبان 89
آذر 89
بهمن 89
دی 89
اسفند 89
اردیبهشت 90
خرداد 90
تیر 90
مرداد 90
شهریور 90
مهر 90
آبان 90
آذر 90
دی 90
بهمن 90
اسفند 90
فروردین 91
اردیبهشت 91
خرداد 91
تیر 91
مرداد 91
شهریور 91
مهر 91
آبان 91
آذر 91
دی 91
بهمن 91
اسفند 91
فروردین 92
اردیبهشت 92
خرداد 92
تیر 92
مرداد 92
شهریور 92
مهر 92
آبان 92
آذر 92
دی 92
بهمن 92
فروردین 93
اسفند 92
اردیبهشت 93
خرداد 93
تیر 93
شهریور 93
مهر 93
آبان 93
آذر 93
دی 93
بهمن 93
اسفند 93
فروردین 94
اردیبهشت 94
خرداد 94
تیر 94
مرداد 94
شهریور 94
مهر 94
آبان 94
آذر 94
دی 94
بهمن 94
فروردین 95
اردیبهشت 95
خرداد 95