سفارش تبلیغ
صبا ویژن

لینک دوستان
درخت دوستی
روستای شیرازآباد
گنابادسیتی
باشگاه جوانان روستای روچی
آشنایی با روش یادگیری خدماتی
روستای استاد
روستای وفس
روستای بیلند
روستای حاجی آباد
گنابادشناسی
اخبارگناباد
کانون فرهنگی نوغاب
باشگاه کشاورزان جوان خلیل آباد
روستای اسفرجان
روستای شاهکوه
روستای قرن آباد
روستای دماب
روستای مهموئی
سازمان مرکزی تعاون روستائی
ایران ترویج
روستای ملوند
روستای کریت
روستای‌ پاکدشت‌
روستای دستگرد بیرجند
روستای مرانک
پایگاه خبری گناباد
آباد باد گناباد
جامع ترین سایت روستاشناسی ایران
سایت مهدی زنگوئی
شهر برزک
روستای ازناوه
روستای کزج
روستای کلات گناباد
روستای سقی
روستای دشتیاری
بچه های روستا
خبرگزاری روستا
گالری عکس شهرستان
سایت اطلاع رسانی فرش ایران
کارپتور
روستای خان آباد
موسسه توسعه روستایی ایران
روستای جزین
روستای خیبری
روستای دلوئی
باشگاه کشاورزان جوان روستای بیمرغ
روستای بقمچ
روستای نیور
روستای بغداده
روستای هدک
روستای نجم آباد
روستای نجم آباد گناباد
باشگاه کشاورزان جوان اسجیل
دنیای مجازی
باشگاه کشاورزان جوان روستای کلیدر
دهیاری گیسور
روستای زیبد
باشگاه کشاورزان جوان روستای صدخرو
پایگاه اطلاع رسانی شورای روستای سقی
روستای برگو
پایگاه تصاویر روستای سنو
گناباد20
روستای نوق
وبگاه روستای کوشه

اخبار شورا

روز دوشنبه در حاشیه مراسم تودیع و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی  در محل هتل پارس مشهد فرصتی پیش آمد و با مهندس موسوی نیا مدیر کل بنیاد مسکن استان مذاکراتی در خصوص طرح بهسازی روستا و اعتبار مورد نیاز آن و اقدمات شورای اسلامی روستا ارائه کردم. در این دیدار توانستم قول مساعد ایشان را جهت بازنگری در طرح هادی روستا اخذ کنم. که ایشان اصرار داشتند که حداقل 80 میلیون را شورا بپردازد که نهایتا با چانه زنی صورت گرفته با پرداخت مبلغ 50 میلیون ریال خودیاری موافقت کردند و امیدوارم که بتوانیم هرچه سریعتر طرح را تهیه کنیم.

در این هفته پیگیریهای شورا و دهیاری در خصوص احداث سالن ورزشی به نتایج خوبی رسید و طی ملاقات حضوری با مدیریت اموزش و پرورش ایشان با احداث سالن ورزشی در یکی از مدارس موافقت کردند و قرار شد 40 درصد هزینه به صورت خودیاری تامین شود. ان شا... با اجرای این پروژه یکی از دغدغه های اصلی جوانان برطرف شود.

پروژه بهسازی ورودی روستا هم به مراحل آخر نزدیک می شود و امیدواریم که طبق برنامه زمانبندی شده تا آخر مهرماه به بهره برادری برسد . این هفته قرارداد جابجایی تیرهای برق هم با یکی از پیمانکاران شهرستان بسته شد و این مانع بزرگ هم سرراه برداشته شد.


» نظر

خبرهایی از شورای اسلامی روستا

آزادسازی حریم ورودی روستا

هفته ای که در آن قرار داریم با خبرهای خوبی همراه بود . با توجه به اجرای طرح بهسازی ورودی روستا یکی از مشکلاتی که مدتهای مدیدی بر سر راه قرار داشت زمین زعفران متعلق به مرحوم کاظمی بود که تاکنون پیگیریها جهت رضایت از همسر و فرزندان ایشان نتیجه ای نداشت. روز جمعه به همراه آقایان زنگویی و نبی زاده در منزل آن مرحوم حضور یافتیم و آخرین رایزنی ها را با همسر ایشان انجام دادیم. خوشبختانه این هفته فرزندان ایشان موافقت خودشان را اعلام کردندو توافق لازم حاصل شد و  تمام مسیر آزاد سازی شد. که در اینجا جا دارد از این اقدام خداپسندانه ایشان تشکر نمائیم.

افتتاح مرکز بهداشتی درمانی

در روز سه شنبه شاهد  افتتاح یکی از بزرگترین و باارزشمندترین پروژه های سالهای اخیر روستا با حضور جمع کثیری از مسئولین شهرستان و مردم غیرتمند روستا بودیم. این پروژه که به حق آبروی روستا است سند روشنی از همکاری و مشارکت مردم خیر و همیشه در صحنه روستا است. به طوریکه هرجا که احساس کنند کمک آنها می تواند موجب عمران و توسعه روستا شود  از هیچ کمکی دریغ نمی کنند. مرحبا به این مردم

شهرک جدید سنو

همانطور که می دانید شهرک سنو با وجود زحمات فراوان صورت گرفته با مشکلات متعددی نیز روبرو است یکی از این مشکلات داخل محدوده نبودن شهرک بود که خوشبختانه طبق اعلام دهیار قرار است این هفته هزینه طرح به حساب بنیاد مسکن واریز شود که این موضوع نیز حل شود.


» نظر

مرکز بهداشتی درمانی روستای سنو افتتاح شد

 

طی مراسمی با حمرکز بهداشتی درمانی ستوضور گسترده اهالی روستای سنو وروستاهای اقماری ونیزمسئولین شهرستان، مرکز بهداشتی درمانی روستای سنو به بهره برداری رسید.
سرپرست د
انشگاه علوم پزشکی گناباد در این مراسم گفت: این مرکز با کمک خیرین و نیز همکاری دانشگاه علوم پزشکی گناباد در کمتر از یک سال به بهره برداری رسید.

دکترعلیرضا مسلم افزود: برای احداث این بنا در زمینی به مساحت 2 هزار مترمربع و 450 متر مربع زیر بنا در دو طبقه 400 میلیون تومان اعتبار هزینه شده که از این مبلغ 300 میلیون تومان توسط خیرین و 100 میلیون تومان توسط دانشگاه علوم پزشکی گناباد تامین شده ست.

وی گفت: این مرکز سه خانه بهداشت روستایی و 15 روستا با حدود 4 هزار نفر را در بخشهای دندانپزشکی،پزشک عمومی، مامایی، بهداشت محیط و حرفه ای، تزریقات و پانسمان، پیشگیری و مبارزه با بیماریها، بهداشت خانواده و داروخانه خدمات دهی می کند.

ادامه مطلب...

» نظر

خبرهایی از شورای اسلامی روستا

چهارشنبه 3 مهرماه روز پرخبری بود . در ابتدای امروز ساعت 8 جلسه ای با حضور بخشدار کاخک مهندس شریفی، اعضای شورا، دهیار و مهندس مهدی سلیمانی در محل دهیاری برگزار شد. در این جلسه مقرر شد ورودی روستای سنو تا پایان مهرماه بهسازی و آسفالت گردد.  در ادامه ساعت 10 صبح به مناسبت بازگشایی مدارس از مجتمع آموزش روستا بازدید به عمل آمد. در این جلسه آقای غفوری رئیس مجتمع توضیحاتی در خصوص مدارس روستا و کمبودهای موجود ارائه دادند که مقرر شد موضوع مهم هوشمندسازی مدارس از طریق شورا و دهیاری پیگیری گردد. در ادامه برنامه های امروز و طبق هماهنگی های آقای رضا تقوی و به مناسبت هفته دفاع مقدس از خانواده های شهدای روستا سرکشی شد.


» نظر

غبار روبی گلزار شهدا توسط دانش آموزان

غبار روبی گلزار شهدا توسط دانش آموزان

همزمان با دومین روز از هفته دفاع مقدس و اولین روز مهر به همت مدیران و معلمین آموزشگاه ها و پایگاهای مقاومت بسیج روستا در جهت آشنایی نوجوانان و جوانان روستا با ارزشهای دفاع مقدس مراسمی در محل مزار شهداء روستا برگزار شد .در این مراسم که دانش آموزان آموزشگاه ابتدایی و راهنمایی روستای سنو و موسیرزحضور داشتند با اهداءشاخه گل از طرف دانش آموزان به مقام شا مخ شهدائ هشت سال دفاع مقدس روستا ادای احترام شد درا دامه مدیر آموزشکاه شهید کامیاب سنو در خصوص دفاع مقدس در دوران جنگ تحمیلی و مقام والای شهداءو وظیفه دانش آموزان درحال حاضر مطالبی را بیان نمود.ونعمت امنیت که امروزه مابه یمن رشادتها و از خود گذشتگیهای شهدائ داریم را مدیون خون پاک عزیزانی دانست، که برسر مزار آنها حاضر هستیم. این مراسم با خواندن فاتح و غبار روبی گلزار شهدا توسط دانش آموزان پایان یافت

 

 

 


» نظر

آغاز سال تحصیلی وکمبود دانش اموزان روستا

نسیم خوش پائیزی و نغمه پرندگان مهاجر خبر از باز شدن مدرسه ها را میدهد. در آغازین روز باز گشائی مدارس به دلیل کم مهری مسئولین و مهاجرت روستائیان به شهر وعدم توجه به اشتغال جوانان وجذب وامهای خود اشتغالی و بی توجهی به بخش کشاورزی در پی خشکسالی های اخیر و درآمد زا نبودن صنایع دستی بسیاری از روستائیان به شهر مهاجرت کرده اند.

مدرسه ابتدائی و راهنمائی روستا سنو که زمانی بیش از 200 دانش آموز داشته است امروز با 50 دانش آموز سال تحصیلی جدید را آغاز نمودند

در این مراسم که همزمان با سراسر کشور برگزار شد اکثر والدین دانش آموزان ،دهیاری ومسئول خانه بهداشت در این مراسم حضور داشتنداین مراسم بعد ار تلاوت ایاتی چند از کلام الله مجید با سخنرانی وخیر مقدم توسط آقای احسان دوست ریاست مدرسه شهید کامیاب سنو شروع و در ادامه دانش آموزان با اجرای سرود ،دکلمه وشعر اولین روز سال تحصیلی را آغاز نمودند. در ادامه جناب آقای غفوری ریاست مجتمع شهید کامیاب ضمن تبریک سال تحصیلی جدید از والدین دانش آموزان که در اولین روز مهر فرزندان خود را همراهی نموده بودند تشکر واز والدین دانش آموزان خواست تا در جهت پیشرفت بیشتر فرزندان همکاری بیشتری را با مدرسه داشته باشند .وی همچنین از وجود یک کلاس برای دانش آوزان استثنایی در مدرسه خبر داد وگفت این کلاس زیر نظر مدارس استثنایی برگزار خواهد شد در ادامه وی از پایگاه خدیجه کبری (س) و دهیاری سنو که همکاری مناسبی با مجتمع در سال گذشته داشته اند تقدیر نمود .

 

 

در حاشیه:

جشن دانش اموزان ابتدایی وراهنمایی به صورت مشترک برگزار شد

اعضای پایگاه خواهران در این مراسم حضوری فعال داشتنم

در این مراسم اکثر والدین دانش آموزان حتی از روستاهای دیگر حضور داشتند

هیچ یک از اعضای شورای اسلامی و روحانی روستا در این مراسم شرکت نکردند

دهیار و مسئول خانه بهداشت در این مراسم حضور یافتند


» نظر

حادثه در جاده سنو

واژگونی یک دستگاه خودروی پراید در محورریاب -رضویه دو مجروح بر جای گذاشت.

به گزارش خبرنگار باشگاه کشاورزان جوان جمعه عصردر پی خروج از جاده و واژگونی یک دستگاه خودروی پراید در محور ریاب-رضویه متاسفانه دوتن ازسرنشینان خودرو زخمی شدند شنبه، که پس از اطلاع به مرکز پیام 115یک دستگاه آمبولانس اورژانس 115 به محل حادثه اعزام شد. که مصدومین این حادثه را پس از اقدامات اولیه پزشکی به بیمارستان بیدخت گنابادانتقال دادند این حادثه بر اثر خارج شدن لاستیک عقب خودروی پراید اتفاق افتاده است


» نظر

مراسم رژه 31 شهریور

مراسم رژه 31 شهریور
بمناسبت هفته دفاع مقدس رژه نیروهای مصلح در شهرستان گناباد نیز همزمان با سراسر کشور برگزار شد واعضای پایگاه مقاومت شهید دستغیب سنو در این مراسم حضور فعال داشتن و در مراسم رژه شرکت نمودند

» نظر

جشن میلاد امام رضا (ع)در روستای سنو برگزار شد

در این مراسم که انبوه عاشقان و دلدادگان به آستان قدس رضوی حضور داشتند،با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجیدشروع شد و در ادامه حجت الاسلام سیدان نیز با قرار گرفتن در جایگاه ، ضمن تبریک این ایام خجسته به همه حضار در این جلسه ، به شرح و توضیح حدیث گهرباری از سخنان امام رضا(ع) پرداخت و از همه حاضران در این مراسم بخصوص عزیزانی که از استان قدس رضوی در این جشن حضور یافته بودند تشکر نمود .

در ادامه وی افزود: زندگی سراسر دانایی و رحمت امام هشتم شیعیان سرمشقی خوب و شایسته برای همه انسان‌هایی است که در جستجوی کمال و رستگاری هستند.سیدان در ادامه با استناد به احادیث ائمه (ع) فضیلت و ثواب زیارت حضرت رضا (ع) را تبیین کرد. و با تاکید بر لزوم فراگیری آداب زیارت برای زائر ، اظهار داشت : معرفت به امام ، انجام غسل زیارت ، وضو و طهارت ، لباس پاکیزه ، نداشتن حق الناس ، اذن دخول ، خضوع و خشوع ، قرائت زیارت نامه معتبر ، طواف ضریح ، دو رکعت نماز زیارت بالای سر حضرت ، قرائت قرآن ، احترام به خدام ، کمک به نیازمندان مشهدی ، زیارت قبور علماء و حفظ روحیه معنوی حاصل از زیارت را از جمله آداب زیارت بر شمرد.

در این مراسم مداح وسخنران از آستان قدس رضوی به مداحی و مولودی خوانی پرداختند و در پایان از مهمانان با اهدای بسته های تبرکی حرم مطهر پذیرایی شد


» نظر
بایگانی
پاییز84
زمستان 84
اردیبهشت85
خرداد85
تیر85
مرداد85
شهریور85
مهر85
آبان85
میراث فرهنگی وگردشگری سنو
زمستان 85
بهار86
تابستان 86
مهر86
آبان 86
آذر86
دی 86
بهمن86
فناوری اطلاعات روستاتی سنو
اسفند86
فروردین87
ارد یبهشت 87
خرداد87
خرداد 1387
تیر 1387
مرداد 1387
آبان 1387
آذر 1387
دی 1387
بهمن 1387
اسفند 1387
فروردین 1388
اردیبهشت 1388
خرداد 1388
تیر 1388
مرداد 1388
شهریور 1388
مهر 1388
آبان 1388
آذر 1388
دی 1388
بهمن 1388
اسفند 1388
فروردین 1389
فروردین 89
اردیبهشت 89
خرداد 89
تیر 89
مرداد 89
شهریور 89
مهر 89
آبان 89
آذر 89
بهمن 89
دی 89
اسفند 89
اردیبهشت 90
خرداد 90
تیر 90
مرداد 90
شهریور 90
مهر 90
آبان 90
آذر 90
دی 90
بهمن 90
اسفند 90
فروردین 91
اردیبهشت 91
خرداد 91
تیر 91
مرداد 91
شهریور 91
مهر 91
آبان 91
آذر 91
دی 91
بهمن 91
اسفند 91
فروردین 92
اردیبهشت 92
خرداد 92
تیر 92
مرداد 92
شهریور 92
مهر 92
آبان 92
آذر 92
دی 92
بهمن 92
فروردین 93
اسفند 92
اردیبهشت 93
خرداد 93
تیر 93
شهریور 93
مهر 93
آبان 93
آذر 93
دی 93
بهمن 93
اسفند 93
فروردین 94
اردیبهشت 94
خرداد 94
تیر 94
مرداد 94
شهریور 94
مهر 94
آبان 94
آذر 94
دی 94
بهمن 94
فروردین 95
اردیبهشت 95
خرداد 95